Безработните ще получават по-големи обезщетения. Това е една от 60-те антикризисни мерки, които правителството одобри в края на март.С промените в Кодекса за социално осигуряване, които влязоха в сила с началото на този месец, регистрираните в бюрата по труда ще получават 60 на сто от осигурителния си доход.
За безработните като Теменужка НОИ отделя 45 милиона лева, въпреки големия си дефицит. Средствата са спестени от промяната на схемата за изплащане на болничните, при която института вече плаща по-малко.
Кина Койчева - нач. отдел "Безработица и гарантирани вземания" към НОИ:
- Още с ведомостта за месец август ще бъдат изплатени новите размери на обезщетения за лицата, които и сега са имали по-висок размер на дневното обезщетение.
Новите обезщетения са временна мярка само да края на тази година.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията