Министър-председателят Бойко Борисов се срещна с регионалния мениджър на ЧЕЗ за България Ян Вавера.
Министър-председателят Бойко Борисов се срещна с регионалния мениджър на ЧЕЗ за България Ян Вавера.
Ян Вавера информира премиера, че предстои свикване на извънредни общи събрания на „ЧЕЗ Разпределение" и „ЧЕЗ Електро", на които ще се вземе решение за изплащане на дивидент на държавата в размер на 41 млн. лв. Дивидентът е за периода 2006-2009 г. Г-н Вавера увери министър-председателя, че поради добрата ликвидност на дружеството това решение няма да се отрази на способността му да инвестира в развитие на мрежата. На срещата, на която присъстваха министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков, заместник-министърът на околната среда и водите Евдокия Манева и председателят на ДКЕВР Ангел Семерджиев, бяха обсъдени и вариантите за продължаване на работата на ТЕЦ - Варна, включително необходимостта от инвестиции, извършени по начин, по който да гарантират сигурността на енергийната система.
Правителството и ЧЕЗ потвърдиха готовността си да работят за реализирането на меморандум, предвиждащ 40 млн. евро инвестиции от дружеството в енергийна ефективност и енергийна инфраструктура.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Сътресения на "Даунинг стрийт" 10: Оставката на британския премиер Киър Стармър
Милиони за пътна безопасност стоят по сметки, а катастрофите у нас растат
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния