ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Правителството обсъжда данъчните промени

bnt avatar logo от Гриша Табаков
A+ A-
Чете се за: 00:32 мин.
Икономика

На редовното си заседание днес Министерски съвет се очаква да одобри данъчните промени, разгледани вчера от Националния тристранен съвет.          Социалните партньори си казаха “да” по отношение на заложените промени в данъчните закони. Договорена е единна ставка от 9% ДДС за туризма.

правителството обсъжда данъчните промени
На редовното си заседание днес Министерски съвет се очаква да одобри данъчните промени, разгледани вчера от Националния тристранен съвет.

Социалните партньори си казаха “да” по отношение на заложените промени в данъчните закони. Договорена е единна ставка от 9% ДДС за туризма. Мярката ще влезе в сила от януари догодина. Друго прието предложение е да се увеличи акцизът върху тютюна от 100 на 152 лв. за килограм. Синдикати и бизнес достигнаха до единство и относно повишаването на акциза на горивата. Минималната работна заплата най-вероятно няма да се увеличава. Подобна промяна не е заложена в макрорамката на бюджет 2011.

Синдикатите все пак настояват да се върне необлагаемия минимум и той да е 240 лева. Според тях заложените в проектобюджета параметри ще доведат до обедняване на населението. Определиха го като бюджет на стагнацията.

На заседанието на Министерския съвет финансовият министър ще внесе анализа за състоянието, цените и размера на клиничните пътеки в болничната помощ. На тази база
ще се преговаря със здравните партньори.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?