Късо съединение в трансформатор на АЕЦ "Козлодуй". Радиоционна опасностняма.
Късо съединение в трансформатор на АЕЦ "Козлодуй". Радиоционна опасност
няма.
В 17.30 часа вчера е възникнало късо съединение в кабел на трансформатор, захранващ оборудване в Спецкорпус-3, който е отделна сграда срещу корпусите на пети и шести блок в неядрената част на АЕЦ „Козлодуй". Персоналът е предприел незабавно необходимите мерки и кабелът е бил изолиран. Смущения в работата на оборудването в Спецкорпус-3 не е регистрирана, защото автоматично е преминато на резервно електрическо захранване. Назначена е комисия от АЕЦ „Козлодуй", която да разследва причината за възникването на късото съединение.
Двата 1000-мегаватови блока на АЕЦ „Козлодуй" - пети и шести, днес работят на максимална мощност.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета