Вестниците "Труд" и "24 часа" няма да сменят редакционната си политика. До три години обаче тиражите им трябва да се увеличат двойно. Това е основната амбиция на новите собственици на два от най-големите ежедневници у нас, които като цяло не предвиждат особени промени.От вчера собственик на изданията заедно с Полиграфическия комбинат ипечатницата е австрийската фирма "БГ Приватинвест".
Вестниците "Труд" и "24 часа" няма да сменят редакционната си политика. До три години обаче тиражите им трябва да се увеличат двойно. Това е основната амбиция на новите собственици на два от най-големите ежедневници у нас, които като цяло не предвиждат особени промени.
От вчера собственик на изданията заедно с Полиграфическия комбинат и
печатницата е австрийската фирма "БГ Приватинвест".
След една година преговори "Труд" и "24 часа" минаха в ръцете на австрийци - цената на сделката не беше оповестена, по искане на продавача. Новите собственици не говорят за съкращения,обещаха и да не се намесват в редакционната политика.
Христо Грозев - акционер в "БГ Приватинвест": - "Труд" е на първо място с 22%, "24 часа" е на второ място с малка разлика - кой инвеститор е луд да сменя тези, които доставят резултатите аз не виждам икономическа причина в това потенциално да търсим смяна на редакторите на този етап.
Тошо Тошев - главен редактор на "Труд": - Издателят има други функции - ако той се меси в работа, която и не разбира, и не е негова работа, греши и подкопава сам собствените си основи и спокойствие.
Тошо Тошев все още обмисля дали да продаде своя дял във вестника. Сред
другите собственици, освен Христо Грозев, е и Карл Хабсбург, който е
роднина на Симеон Сакскобургготски. Инвестиция в медийната група са
направили председателят на Конфедерацията на работодателите Огнян Донев и банкерът Любомир Павлов. Заради кризата официалните тиражи на двата вестника са се стопили до около 140 хиляди. Новите собственици имат амбицията да ги удвоят.
Задържани за измама: Българи създали фалшив QR код за плащане на паркинги