ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

По-ниски цени на парното

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:27 мин.
Икономика

Държавната комисия за енергийно и водно регулиране днес ще  утвърди новите  по-ниски цени на парното. Топлинната енергия ще поевтинее от Нова година с около 5 на сто заради спада в цената на природния газ.

ниски цени парното
Държавната комисия за енергийно и водно регулиране днес ще утвърди новите по-ниски цени на парното. Топлинната енергия ще поевтинее от Нова година с около 5 на сто заради спада в цената на природния газ.

За различните топлофикации понижението ще е между 4,57 и 5,7%. За абонатите в София поевтиняването с 5,12 на сто, а за клиентите в Пловдив - с 5,2 процента. Най-много пада цената в Плевен - с 5,73%, а най-малко - в Перник и Сливен - с по-малко от процент. Според разчетите на енергийния регулатор природният газ ще поевтинее през първото тримесечие на 2011-а с 6,11%. Според председателя на ДКЕВР Ангел Семерджиев има възможности за по-голямо намаление на газа, така че то да свали осезаемо и цената на парното. Въпреки намалението сметките за парно ще са по-високи от миналата година, защото през 2010 цената на услугата на няколко пъти скочи съществено с общо близо 30%.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо
Абонирай ме за най-важните новини?