12 български фирми се обединяват за първи път, за да могат да предложат качествено агнешко месо на Катар.
Ахмед бин Амер Ал Хумейди - министър на околната среда на Катар: "За нас е особено важно безопасността на храните и тяхното качество. Надявам се българската държава да може да гарантира качеството и количеството на месото. Очаквам през следващите 2 дни да постигнем съгласие със земеделското ви министерство и със производителите по всички важни параметри, свързани с търговията и производството на храни".
Десислава Танева - министър на земеделието и храните: "България като държава може да гарантира, че производителите, които ще представят своите проекти работят по правилата и европейските регламенти. Гарантираме хранителната сигурност и безопасността на храните, които произвеждаме. Надявам се, че двете страни, осигуряващи производство и хранителна сигурност, ще намерят взаимния си интерес и ще задълбочим нашето сътрудничество".
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°