В деня, в който съдът в Царево наложи първата глоба на трафикант на мигранти, 45 нелегални бежанци бяха задържани от полицейски патрули в района от Синеморец до Царево.
Мохамед Селу:„Ако имахме пари, щяхме да пътуваме към Германия, но сега искаме да стигнем само до София, където имаме познати хора от нашето село."Граничните полицаи са ги задържали в малък син автомобил с бургаска регистрация.
Красимир Киров - РУП-Царево: „Въпросният автомобил, който беше с пет лица с профил на мигранти, действително шофьорът е задържан, както и жена, която е била с него".Рано сутринта при преследване е задържан и шофьорът и на друг автомобил, който е трябвало да превози едната група бежанци. Той обаче катастрофирал в канавка близо до с. Варвара, където е задържан. Шофьорите на двата автомобила са криминално проявени и без шофьорски книжки, казаха от полицията. Късно снощи шофьорът на микробуса, превозил 54 бежанци, беше осъден на 11 месеца затвор.
Мария Москова - председател на Районен съд Царево: „Наложена е глоба в размер на 200 лв., както и е конфискуван личният автомобил на лицето, а товарният автомобил, с който е извършен превозът също е задържан като веществено доказателство по друго досъдебно производство...."Това е първата ефективна присъда на трафикант на хора, наложена от Районния съд в Царево след сключване на споразумение с прокуратурата.
Без решение за изпълняващия функциите главен прокурор: ВСС върна казуса на прокурорската колегия
Дебатът за избор на изпълняващ функциите главен прокурор не беше излишен, нито провален, заяви съдия Атанаска Дишева
ВСС препрати на Прокурорската колегия въпроса с изпълняващия функциите главен прокурор
Недоволство срещу Сарафов: Протести пред ВСС и пред кабинета на и.ф. главен прокурор
Премиерът иска от ресорните министри мерки за облекчаване натиска на високите сметки за ток
Взаимни обвинения в парламента за това кой е виновен за високата цена на тока и водата