ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Военноокръжната прокуратура повдигна нови обвинения на ген. Шивиков

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:29 мин.
У нас

Военноокръжна прокуратура - София е повдигнала нови обвинения за още 9 случая за злоупотреби срещу бригаден генерал Димитър Шивиков, съобщиха от прокуратурата.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Военноокръжна прокуратура - София е повдигнала нови обвинения за още 9 случая за злоупотреби срещу бригаден генерал Димитър Шивиков, съобщиха от прокуратурата. В хода на разследването срещу Шивиков, за неправомерното ползване на труда на негови подчинени за ремонт на собственото му жилище, Военноокръжната прокуратура е събрала доказателства за още 9 случая на злоупотреба със служебно положение и превишаване на власт. Събрани били и доказателства за извършено от ген. Шивиков длъжностно присвояване на вещи по време на мисия в Афганистан.
Бригаден генерал Димитър Шивиков: "Това са едни одеяла, едни спортни комплекти, топки, които ние раздавахме на афганските дечица и на нуждаещите се в хода на цялата мисия и накрая останаха тези неща и аз предложих на едни от събиранията, които ежедневно се правеха и пред целия личен състав на контингента, ако се одобри да бъдат донесени, докарани в България и да ги дадем на три дома за деца без родители".

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?