С европари ще се финансира смяната на асансьори с енергоефективни, подмяната на дограма и поставянето на слънчеви панели. Това обяви зам. министъра на енергетиката Жечо Станков, който представи третият последен етап на Програмата за кредитиране на енергийната ефективност в дома.
За пари от програмата могат да кандидатстват всички желаещи собственици на жилища или къщи чрез две търговски банки. Безвъзмездната помощ е в размер на до 20% от проекта като се финансират ремонти, които предвиждат поне две мерки за енергийна ефективност. Таванът на отпуснатите кредити е 100 000 лева.
Трайчо Трайков: Компании, които използват големи количества електроенергия, може да получат компенсация
Цените на горивата: Икономисти препоръчват ограничаване на потреблението
Андрей Гюров: Избираме да инвестираме в идеи, в иновации, в хората, които създават бъдещето
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Вълна от подкрепа от световните лидери за Доналд Тръмп след опита за покушение
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров