И управляващи, и опозиция от Столичния общински съвет подкрепят идеята Перник да получава вода от Белмекен през инфраструктурата на София. Докладът ще бъде дискутиран в общинските комисии в понеделник, а във вторник на извънредно заседание на общинския съвет ще бъде гласуван окончателно. В предаването "Денят започва с Георги Любенов" депутатите Прошко Прошков от ГЕРБ и Иван Таков от БСП заявиха, че повишение на цената на водата в Перник не се очаква. Промяна на цената в София също няма да има. От разговора стана ясно още, че Столичната община няма да плаща за изграждане на съоръженията. Те ще са в бюджета на държавата. Вижте повече във видеото.
Прошко Прошков, общински съветник от ГЕРБ (СДС): Вода София има за години напред, дори и при пълна суша. Ние можем спокойно, позволява и технически - докладът показва анализа на "Софийска вода" като оператор на всички съоръжения, че спокойно може да се осъществи, както по Рилския водопровод, така и по водопоровода от Мало Бучино до Перник, който предстои държавата да изгради.
Иван Таков, общински съветник от "БСП за България": Ние принципно подкрепяме този план и няма как да не сме солидарни с тежката съдба на 100 000 души, които са на 15 км от нас. Разбира се, това трябва да стане по начин, по който да не наруши водоснабдяването по три пъти повече хора, които са по "Витошката яка".
До какви опасности могат да доведат предизвикателствата към децата в интернет
"Референдум": Неизпълнените обещания най-много отблъскват хората да гласуват, сочи проучване на "Галъп"
Антон Андонов, УС на БНТ: Оставихме DARA сама да вземе решението си за "Евровизия"
Политически консултации: За президента Йотова общата цел е провеждането на честни избори
До какви опасности могат да доведат предизвикателствата към децата в интернет