Главният оперативен директор на ирландския нискотарифен авиопревозвач "Райънеър" (Ryanair) Майкъл Хики обяви планове да напусне в края на октомври, след като бяха анулирани десетки хиляди полети, предвидени за идните месеци, предаде Асошиейтед прес.
Представители на компанията уточниха днес, че Майкъл Хики ще продължи да изпълнява консултативни функции, след като се оттегли от авиокомпанията, в която е работил десетилетия. Той е първият високопоставен служител на "Райънеър", който напуска заради отменените полети, нарушили плановете за пътувания на около 700 000 души и подкопали усилията на компанията да подобри репутацията си.
Полетите бяха отменени заради проблеми със съгласуването на графиците за отпуски на пилотите. Главният изпълнителен директор на "Райънеър" Майкъл О'Лиъри отбеляза, че Хики е допринесъл изключително много за авиопревозвача през изминалите 30 години.
Брокерът Димитър Калайджиев: Когато инвестирате в имот, не смятайте през краткосрочно отдаване - това е измама
„Росатом“ заяви готовност да развива ядрени проекти в България, Унгария и Словакия
След триумфа на „Евровизия“: БНТ и Столичната община организират открито „Bangaranga“ парти в София
Премиерът Радев пред Мерц: България се утвърди не като периферия, а като важен партньор в Европа
Вицепремиерът Донев: Намаляваме с 10% разходите за заплати в държавната администрация от 1 септември