Двудневна мотокампания за толерантност на пътя започна в София. Над 100 души имаха възможността да управляват безплатно едни от най-мощните градски мотори - участници в европейското турне "MT tour".
Мотото на събитието в България е "Заедно на пътя", съвпада с началото на мотосезона и е насочена към всички участници в движението.
Белосвета Пенева - организатор: "Да бъдат търпеливи, толерантни, да внимават, да се изчакват с идеята в края на сезона черната статистика да бъде много по-малка."
Участниците в мотообиколките коментираха основните предпоставка за пътни инциденти в градска среда.
Пламен Маринов - моторист: "Нямаме пътища и нямаме условия, няма къде да се кара. Ако искаш да караш на писта - няма."
Това е и причината Асоциацията на пострадали при катастрофи в сътрудничество с мотоклубове да внесе предложение в Транспортната комисия за създаване на знак, който да бъде поставен на пътищата, предпочитани от мотористите.
Илия Тодоров - Българска асоциация на пострадали от катастрофи: "Идеята е той да бъде предупредителен, дори може да бъде временно поставен знак, тъй като местата са само определени и периодът на годината също е относителен спрямо метеорологичните условия."
От Асоциацията припомнят, че само за година пострадалите мотоциклетисти са над 600.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите