Премиерът Бойко Борисов и лидерът на Партията на европейските социалисти Сергей Станишев се очаква да се включат в кръгла маса за запазването на добива на въглища у нас.
По изчисления на синдикатите 120 хиляди души, заети в енергийния сектор и въгледобива ще останат без препитание, ако влезе в сила новия регламент на Европейската комисия за Големите горивни инсталации.
Затова настояват всички институции у нас и българските евродепутати да поемат обща кампания за прегласуването на регламента в Европейския парламент. Форумът ще се проведе в Стара Загора. В него ще се включат още президентите на двата най-големи синдиката - КНСБ и "Подкрепа", както и кметът на града Живко Тодоров.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско