Училище за бременни отвори врати за поредна година в Многопрофилната болница в Кюстендил. В него бъдещи майки ще могат да научат повече за раждането и грижите за бебето и детето.
При голям интерес протече първата лекция днес, в която специалистите запознаха бъдещите майки с храненето на бебето. Да научат повече за отглеждането на детето дойдоха и майки на новородени деца.
По време на първия курс, бъдещите майки научиха, колко важна е кърмата, като естествена храна за бебетата.
"Това е безпорен факт, че кърмените деца са по-малко алергични, по-добре се захранват, рядко боледуват, по-добре понасят ваксините, когато се правят", каза д-р Светлана Ризова - началник на отделението по неонатология към МБАЛ – Кюстендил.
Училището за бременни е безплатно и ще продължи един месец. От началото на годината досега в общинската болница в Кюстендил са се родили 45 бебета, което с 2% е повече спрямо същият период на миналата година.
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"