По повод Коледните и Новогодишни празници инспектори от Агенцията по храните започват засилени проверки в търговски обекти, складове и заведения за обществено хранене. Целта е да се гарантира безопасността на храните и да се предотвратят опити на недобросъвестни производители или търговци за злоупотреби.
Само за няколко часа днес при проверка инспекторите в Бургас са съставили 2 акта за нарушения. И двата акта са за обекти, които извършвали търговска дейност, без да са регистрирани по Закона за храните.
Дежурни екипи ще проверяват и по време на празниците включително до 3 януари - най-вече по сигнали на потребителите, подадени онлайн, или на горещия телефон на Агенцията по храните.
Д-р Силвия Каменова - главен инспектор, БАБХ: Търсенето е завишено и съответно зареждането в обектите е по-засилено. Едно от най-често срещаните нарушения е презареждането на обектите. Независимо че продуктите, които се доставят са в срок на годност, не се ли съхраняват правилно, това би довело до развалянето им. Всеки потребител, когато посещава търговски обект, е хубаво да чете етикетите. Да внимава какво купува, да обръща внимание на срока на годност, как се съхранява, дали опаковката не е с нарушена цялост и съответно ако има някакви съмнения и установи нередности, да подава сигнали към нас на горещия телефон 0700 122 99.
Радан Кънев: Днес пак не чухме отговор на въпроса каква е политиката ни по отношение на "Коалицията за желаещите" и на Украйна
Илияна Йотова: Левски ни учи, че страхът, липсата на самочувствие и предателството са най-големите врагове на свободата
Като на кино: Разбиха ограда на къща в кв. "Факултета", задържаха голямо количество фентанил
Контрол на пътя: Допълнителни полицейски патрули следят за трафика към Гърция и Банско
Възможности за възбуждане на федерално преследване за заобикаляне на "Магнитски" е обсъдил Демерджиев в САЩ
Франция и Англия излизат тази вечер в сблъсък за третото място на Мондиала