Британският престолонаследник принц Уилям и съпругата му Кейт Мидълтън очакват трето дете, съобщиха от двореца Кенсингтън. От двореца уточняват, че както при предишните си две бременности, Кейт отново страда от остра форма на сутрешно прилошаване, поради което и се налага да отмени ангажиментите си за деня.
"Херцогът и херцогинята на Кембридж са радостни да обявят, че херцогинята на Кембридж очаква трето дете. Кралицата и членовете на двете семейства са очаровани от новината", се казва в съобщението на двореца Кенсингтън.
Кейт Мидълтън трябваше да посети детска болница в Лондон днес, но поради остра форма на сутрешно прилошаване, тя временно ще прекрати публичните си ангажименти.
Херцогът и херцогинята на Кеймбридж имат две деца - 4-годишният принц Джордж, който след дни тръгва на училище и 2-годишната принцеса Шарлът. Третото кралско бебе ще бъде пето в линията за наследяване на трона.