Утре сутринта пускат метрото от метростанция "Сердика" до метростанция Стадион "Васил Левски". Спирането през двата почивани дни се наложи заради строителството на третия метро-диаметър. Тунелопробивната машина успешно е преминала под Линия 1 на софийското метро и в момента се намира на Орлов мост. Подробности в прякото включване на Карина Караньотова.
За нас преди всичко е сигурността на пътниците, обясни в ефира на БНТ инж. Стоян Братоев, изп. директор на "Метрополитен" ЕАД и допълни, че за да не се допусне дори минимален риск за пътниците е била направена тази организация. По думите му, това е практика в много страни по света.
Много труден участък минахме, надявам се следващият да е по-лек, коментира още той.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи