Върховната административна прокуратура се самосезира по публикации в медиите за консумирани от ученици напитки и храни, съдържащи опасни за здравето съставки, съобщиха от обвинението.
Прокуратурата е възложила на агенцията по безопасност на храните, Комисията за защита на потребителите и Главна дирекция "Национална полиция" съвместни проверки в цялата страна за алкохол, цигари, наргилета и тютюневи изделия, които се разпространяват във или близо до училища. Преди две седмици разследване на БНТ 2 показа, че малолетни пушат наргиле дори в учебно време в барове близо до училище.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи