Председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер е разговарял снощи с канцлера на Германия Ангела Меркел, съобщи говорител на институцията.
За Юнкер нищо не се променя и Меркел ще остане един от основните му събеседници, посочи говорителят по повод обявените вчера намерения на германския канцлер да се оттегли от политиката след две години.
Юнкер и Меркел се познават от десетилетия и винаги са работили в тясно сътрудничество и с уважение, добави говорителят.
По неговите думи Германия и Меркел ще останат сред влиятелните играчи в европейския проект. ЕК работи с политиците на изборни длъжности, независимо от продължителността на мандата им, добави говорителят.
Депутатите обсъждат на второ четене промените в Кодекса за социално осигуряване
Под прозорците на ВСС: Пленумът на висшите магистрати се провежда на фона на протести
Напрежение пред кабинета на главния прокурор в Съдебната палата (СНИМКИ и ВИДЕО)
Зрелищна акция с шипове край Нова Загора: Задържаха неправоспособен шофьор с чужди номера(СНИМКИ и ВИДЕО)
ВСС остави без разглеждане предложението за избор на и.ф. главен прокурор
Казусът с българския европрокурор: Какви са обвиненията срещу Теодора Георгиева?