6766 са новите случаи на коронавирус за последните 24 часа. Положителни са 13% от направените малко над 52 000 теста. Няма област без нови заразени от вируса, най-много са те в София - 2112, следват Бургас с 598 и Варна с 583.
Активните случаи в страната са 117476. Новите пациенти в болница са 672, хоспитализирани са 4608 души, от тях 493 са в интензивни отделения. 66 са починалите за денонощието.
В сряда са поставени 32429 дози ваксина.
Още две области влязоха в тъмночервената ковид зона. Бургас и Варна минаха 500 на 100 000 заболели. На този етап не се предвижда въвеждане на нови противоепидемични мерки.
На среща с шефове на големите столични болници в здравното министерство беше обсъдена възможността за разкриване на допълнителни педиатрични легла за ковид.
Ролята на мастните клетъчни структури при ранното откриване на вируси разкриха учени
Кръводарителска кампания „Лято за живот“ тече в трансфузионна хематология във Варна
На косъм от трагедия: Автобус навлезе в насрещното на "Цариградско шосе", разкъса мантинелата и се заби в бетонна преграда