68% от родителите в София решиха децата им да бъдат тествани днес.
В 23-то средно училище се върнаха 87 % от паралелките. Учениците започнаха да идват още от 7.30 ч и бяха тествани на два етапа - първо трети и четвърти клас, после първи и втори. Тестването продължи около 20 минути. Участваха учителите, родители доброволци и студенти медици.
Заради заповедта на министрите на здравеопазването и образованието, медии не присъстваха на тестването.
След това обаче децата обясниха, че е било лесно, минало като игра и никой не се е затруднил. Още вчера са били подготвени като им е бил пуснат клип.
Родителите също казаха, че това е добър вариант децата да са присъствено на училище.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра