Академик (Пловдив) обърна Шумен в последните секунди

академик пловдив обърна шумен последните секунди
Снимка: БФ Баскетбол
20:25, 09.01.2022

Отборът на Академик (Пловдив) победи като домакин Шумен с 83:78 след обрат в последните секунди на двубоя от 12-ия кръг на Националната баскетбола лига.

Две минути преди края на мача домакините изоставаха на своя съперник, но силни изяви на Адриан Секулов, Робертс Фрейманис и Томислав Минков донесоха пети успех за пловдивчани в шампионата.

Петима от състава на Академик, който бе с група само от 9 баскетболисти, вкараха по 10 и повече точки. Фрейманис завърши с 18 точки и 11 борби. Капитанът и герой в мача Секулов също вкара 18 точки, като добави по 5 асистенции и отнети топки. С 13 точки се включи Николай Титков, включително и кош, от който започна обрата в последните минути. С 12 се отличи Томислав Минков, а с 10 – Николай Николов. Мача пропусна Васил Бачев.

За Шумен великолепен мач записа Деян Биелич, който завърши с коефициент на ефективност 40. Сърбинът вкара 24 точки и овладя 15 борби. Александър Милов добави 18 точки, а с 14 точки се включи Маркъс Майерс.

В следващия кръг Академик гостува на Балкан, а Шумен – на Левски.