Александър Донски започна с успех на двойки на турнир по тенис в Тбилиси

александър донски започна успех двойки турнир тенис тбилиси
16:34, 25.04.2023
Чете се за: 01:05 мин.

Българинът Александър Донски се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис в Тбилиси (Грузия) с награден фонд 25 хиляди долара.

В среща от първия кръг Донски в тандем с Робин Бертран (Франция) победиха представителите на Русия Кирил Кивацев и Петър Бар Бирюков след обрат с 4:6, 6:3, 10:3. Мачът продължи час и 23 минути.

Донски и Бертран, които са поставени под номер 2 в схемата, ще срещнат на четвъртфиналите двойката Мерт Алкая/Сарп Агабигюн (Турция).

Александър Донски ще участва и в надпреварата на сингъл, където на старта ще се изправи срещу руснака Максим Жуков.

Мартин Петров ще бъде специален гост на „Армейския следобед“ преди ЦСКА – Лудогорец
72-часово примирие в Судан, СЗО предупреждава за висок риск от биологична опасност