Александър Везенков бе най-резултатен при успех на Олимпиакос в Гърция

александър везенков стана полезен баскетболист седмицата гърция четвърти път
09:31, 14.05.2023

Александър Везенков и Олимпиакос продължиха доминацията си в гръцкото първенство, като записаха нов успех. В първи мач от полуфиналната серия на местния шампиона българският национал и тимът му надвиха ПАОК с 83:65.

Спортист №1 на България за 2022 г. бе много ефективен по традиция. За 23 минути на терена крилото отбеляза 21 точки, а освен това записа още 8 борби, 2 асистенции, 2 откраднати топки и само 1 грешка. Това му отреди поредното признание MVP на мача.

Гостите от ПАОК изненадаха противника си в залата в "Пирея". Възпитаниците на Фотис Такианос спечелиха първите две части и дори имаха аванс от 6 точки. Домакините стигнаха до обрат след почивката. В третата четвърт Александър Везенков и компания записаха серия от 9 поредни точки, последвана от 14 поредни пункта в заключителните 10 минути от двубоя.

Вторият мач от серията е на 25 май, тъй като следващата седмица за Олимпиакос предстои участие във Финалната четворка на Евролигата.

Момче е колабирало в пловдивската дискотека, където имаше шумна полицейска акция
Венеция Ангова, ПП-ДБ: Борисов иска да ребрандира ГЕРБ и първата стъпка е именно кандидатурата на Мария Габриел