Александър Везенков и Олимпиакос триумфираха с Купата на Гърция по баскетбол

21:16, 19.02.2023
Чете се за: 01:35 мин.
везенков олимпиакос седми пореден успех гръцкото първенство

Българският баскетболист Александър Везенков и неговият Олимпиакос за втора поредна година спечелиха трофея в турнира за Купата на Гърция, след като на финала надиграха тима на Перистери с 85:57.

"Червено-белите" надиграха тотално своя съперник в спора за трофея в залата в Ираклион, като Везенков и компания водеха резултата от началото до края, като в един момент техният аванс достигна 39 точки при 79:40 в хода на последната четвърт.

По този начин Олимпиакос стигна до общо 11-ия си триумф в турнира за Купата, докато Перистери пропусна да спечели трофея при дебютното си участие във финала.

Александър Везенков изигра поредния си силен мач за гранда от Пирея, като той завърши финалната среща 20 точки в актива си за същия брой минути на паркета. Най-резултатен за победителите пък стана Алек Питърс, който реализира 26 пункта.

За състава на Перистери Димитрис Мораитис се отчете с 16 точки, 3 борби и 3 асистенции.