Александър Везенков най-резултатен за Олимпиакос на старта на гръцкото първенство

08:29, 11.10.2022
Чете се за: 01:42 мин.
александър везенков резултатен олимпиакос старта гръцкото първенство

Българският баскетболист Александър Везенков продължава със силния си старт на сезона с екипа на Олимпиакос, като вчера вечерта стана най-резултатен при успеха на неговия тим над Аполон Патра на старта на гръцкия шампионат.

"Червено-белите" се наложиха с 87:61 като гости, а Везенков се отчете с 20 точки, 4 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за близо 30 минути като титуляр.

По този начин българският национал, който бе избран за най-полезен играч за изминалия сезон в гръцкия шампионат, помогна на своя тим да започне успешно със защитата на титлата си, а за успеха допринесоха още Тарик Блек с 13 точки и Янулис Ларенцакис с 10.

Гостите от Пирея поеха контрола върху срещата от самото начало и непрестанно увеличаваха преднината си до края на третата четвърт, когато тя достигна 34 пункта при 73:39.

В последната четвърт домакините от Аполон намалиха малко пасива си и така финалната сирена дойде при 87:61 в полза на Олимпиакос.

Срещу пропагандата: България трябва да отговори по-категорично за камиона, смятат Ивайло Калфин и Николай Кръстев
Анте Шимунджа: Показахме характер, ЦСКА е труден опонент