Александър Везенков с 18 точки за 15-ата поредна победа на Олимпиакос в Гърция

везенков новия договор олимпиакос възнаграждение работата усилията
17:40, 12.02.2023

Олимпиакос победи Йоникос със 100:68 (27:9, 21:11, 20:18, 32:30) като домакин в среща от 16-ия кръг и записа 15-а поредна победа в първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Мачът се игра в Лаврио поради заетост на домакинската зала на тима в атинското предградие Пирея.

През миналия уикенд Олимпиакос трябваше да гостува именно на отбора на Лаврио в 15-ия кръг на шампионата, но срещата бе отложена, тъй като покривът на съоръжението бе протекъл.

Везенков и съотборниците му остават начело в класирането без поражение до момента, а националът отново бе на ниво и завърши като най-резултатен за успеха.

Българинът се отчете с 18 точки, 13 борби и 4 асистенции за 28 минути на терена, а Костас Папаниколау добави 15 точки, 4 борби и 5 асистенции.

Олимпиакос доминираше през целия мач, като още до почивката натрупа солидна разлика – 48:20. Гостите изоставаха с 30 точки преди последните 10 минути при 38:68 и не успяха да затруднят по-класния си противник.

Лукас Маврокефалидис бе най-полезен за гостите от Йоникос с 23 точки, 5 борби и 5 асистенции.

На 17 февруари на Олимпиакос предстои среща с Арис от четвъртфиналите за Купата на Гърция, а финалите на турнира ще се проведат в Ираклион на остров Крит.

Владимир Илиев 16-и в преследването на световното по биатлон, злато за Йоханес Бьо
Антон Ризов спечели златен медал на 10 метра пушка на международния турнир в София