За първи път в кариерата си водачката в световната ранглиста печели тайбрек, без да загуби точка.
Четирикратната шампионка от Големия шлем и поставена под №1 в света Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на турнира WTA 1000 в Индиън Уелс, САЩ.
В четвъртфинален мач състезателката от Беларус победи 19-годишната канадка Виктория Мбоко, №10 в схемата, с резултат 7:6(0), 6:4. За първи път в своята кариера Сабаленка печели тайбрек, без да загуби точка.
Мачът между Сабаленка и Мбоко продължи 1 час и 51 минути. Водачката в схемата пласира шест аса, допусна пет двойни грешки и реализира една от осемте си спечелени точки за пробив.
Сабаленка ще се изправи срещу победителката от мача между Линда Носкова (Чехия, 14) и Талия Гибсън (Австралия) за място на финала в Индиън Уелс.
Бившата шампионка от Уимбълдън Маркета Вондроушова получи четиригодишно наказание
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия