Арсенал спечели за седми път "Емиратс Къп"

арсенал спечели седми път емиратс къп
22:30, 02.08.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Арсенал спечели за седми път трофея "Емиратс Къп", който се организира ежегодно от спонсора на отбора.

В тазгодишното издание на надпреварата "артилеристите" се наложиха над френския Монако с 6:5 след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1.

Гостите бяха тези, които първи стигнаха до гол в 31-вата минута чрез Юсуф Фофана, но след само десетина минути Еди Нкетиа изравни след подаване на Габриел Мартинели.

Именно появата на Нкетиа бе най-голямата изненада в състава на Арсенал, но мениджърът Микел Артета прибегна до нея, тъй като минути преди старта на срещата стана ясно, че бразилският голмайстор на тима Габриел Жезус има травма в коляното.

През второто полувреме и в двата тима бяха направени сериозен брой промени, а най-чистото положение за гол се откри пред Монако още в 49-ата минута, когато Уисам Бен Йедер уцели дясната греда след центриране от фланга.

Така редовните 90 минути завършиха без победител, което наложи изпълнението на дузпи. При тях и петимата изпълнители за Арсенал вкараха, докато за Монако пропуск направи японецът Такуми Минамино и това се оказа фатално.

Росен Барчовски: Спечелихме закономерно, дойде ни самочувствието
С тържествена церемония отбелязахме годишнината от Илинденско-Преображенското въстание