Атлетико и Ман Сити победиха напук на ВАР

15:53, 21.02.2019
Чете се за: 01:33 мин.
Шампионска лига
атлетико ман сити победиха вар

С късни голове Атлетико Мадрид спечели с 2:0 у дома срещу Ювентус в първи осминафинален двубой от Шампионската лига. Испанският отбор победи заслужено, но изгуби за реванша основния си нападател Диего Коста, който получи жълт картон още в осмата минута на двубоя на стадион "Уанда Метрополитано".
Няколко минути след това вратарят Ян Облак спаси опасен удар от фаул на Кристиано Роналдо, който се изправи срещу "дюшекчиите" още в първия сезон след раздялата си с Реал Мадрид.

Коста си помисли, че е спечелил дузпа в полза на "червено-белите" след нарушение на Матия ди Шилио, но беше назначен свободен удар извън наказателното поле след консултация с видео асистент съдията.

Антоан Гризман нямаше късмет, защото негов удар беше отбит в гредата от вратаря Войчех Счесни, а домакините контролираха играта след почивката. Попадение на резервата Алваро Мората беше отменено заради нарушение в атака срещу Джорджо Киелини след нова консултация с видео асистент рефера.

В 78-ата минута Хосе Хименес изведе отбора от Мадрид напред, разписвайки се след разбъркване в наказателното поле на италианския шампион при изпълнение на корнер.

Пет минути по-късно капитанът Диего Годин направи резултата 2:0 след ново недоразумение пред вратата на Ювентус след изпълнение на статично положение.

В другата осминафинална среща Манчестър Сити победи трудно с 3:2 като гост Шалке 04. "Небесносините" поведоха в резултата чрез Серхио Агуеро в 18-ата минута. Аржентинският нападател получи пас от Давид Силва, който отне топката от Салиф Сане.

Сити контролираше срещата, но домакините от Германия изравниха чрез Набил Бенталеб от дузпа в 38-ата минута. След дълга консултария с видео асистент съдията най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за игра с ръка на Николас Отаменди.

В последните секунди на първата част Шалке отново получи правото да изпълни дузпа след изблъскване на Салиф Сане от страна на Фернандиньо, който получи жълт картон и пропуска реванша между двата състава. Ударът от бялата точка отново беше превърнат в гол от Бенталеб.

През второто полувреме Сити трудно пробиваше отбраната на тима от Гелзенкирхен и нещата се влошиха, когато в 68-ата минута Отаменди получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение. Мениджърът на гостите Пеп Гуардиола пусна в игра крилото Лирой Сане в последния четвърт час и бившият футболист на Шалке изравни след перфектно изпълнение на фаул в 85-ата минута.

В последните секунди на двубоя Рахим Стърлинг получи добър пас от вратаря Едерсон и прати топката за трети път във вратата на домакините.

Реваншите на тези два двубоя ще се проведат на 12 март.

Чете се за: 00:45 мин.
Футболистите на Манчестър Сити не скриха разочарованието си след отпадането от Реал Мадрид в Шампионската лига
15:46, 18.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Микел Артета: Загубата от Байерн Мюнхен ще ни направи по-добри
08:40, 18.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Томас Тухел: Ще направим всичко възможно Байерн да завърши сезона на "Уембли"
08:25, 18.04.2024
Хосеп Гуардиола: Играем по изключителен начин, но футболът е игра на резултати
08:15, 18.04.2024
Карло Анчелоти: Всички мислеха, че сме мъртви, но Реал Мадрид не умира никога
08:04, 18.04.2024
Реал Мадрид свали Манчестър Сити от европейския трон след драма с дузпи в реванша
00:48, 18.04.2024
Чете се за: 05:27 мин.
Байерн Мюнхен надхитри Арсенал и след четиригодишна пауза отново ще играе на полуфиналите в Шампионска лига
23:55, 17.04.2024
Чете се за: 03:55 мин.
Двубоите Манчестър Сити - Реал Мадрид и Байерн Мюнхен - Арсенал определят последните два полуфиналиста в Шампионската лига
12:06, 17.04.2024
Чете се за: 04:17 мин.
Килиан Мбапе: Винаги съм бил горд да играя за ПСЖ, мечтая да спечеля Шампионската лига с Париж
11:16, 17.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.