Аякс се засили към финала след победа в Лондон

аякс засили финала победа лондон
21:02, 01.05.2019
Чете се за: 01:00 мин.
Шампионска лига

Аякс победи с 1:0 като гост Тотнъм в първи полуфинален мач в Шампионската лига. Единственото попадение в срещата реализира Дони ван де Беек в 15-ата минута.

Любопитен факт, че цели четирима футболисти на англичаните са бивши играчи на Аякс. Тоби Алдервейрелд, Давинсон Санчес, Кристиан Ериксен и Ян Вертонген започнаха като титуляри. Маурисио Почетино не можеше да разчита на двете си звезди в нападение Хари Кейн и Хьон-Мин Сон. Аякс откри резултата с гол на Дони ван де Беек в 15-ата минута.Той получи извеждаш пас през центъра на противниковата защита от Хаким Зиеш. Ван де Беек необезпокояван си нагласи топката и я прати в мрежата на Юго Лорис.

В 24-ата минута френският национален вратар направи отлично спасяване след удар на Ван ден Беек, а в ответната атака Фернандо Йоренте бе изпуснат от защитата, но ударът му с глава мина над напречната греда.

В 38-ата минута Ян Вертонген бе заменен принудително. Белгийският защитник се сблъска сериозно със своя съотборник Тоби Алдервейрелд и стража на Аякс Андре Онана. Вертонген получи мозъчно сътресение, а лекарският екип в продължение на няколко минути не успяваше да спре кръвта, която потече от носа му.

Веднага след подновяването на играта Николас Таляфико отправи хубав удар от дистанция, който премина покрай страничната греда. Тотнъм отговори с удар на Деле Али, който бе спасен от Онана. Последваха плахи опити за изравняване от страна на Деле Али, Кевин Трипиър и Сисоко.

В 79-ата минута Давид Нерес бе оставен непокрит в наказателното поле и отправи удар, който се отби от дясната греда.

До края на срещата Тотнъм опита да промени негативния резултат, но до сериозни положения пред Онана не се стигна.

Реваншът е след една седмица в Амстердам.

Чете се за: 00:45 мин.
Футболистите на Манчестър Сити не скриха разочарованието си след отпадането от Реал Мадрид в Шампионската лига
15:46, 18.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Микел Артета: Загубата от Байерн Мюнхен ще ни направи по-добри
08:40, 18.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Томас Тухел: Ще направим всичко възможно Байерн да завърши сезона на "Уембли"
08:25, 18.04.2024
Хосеп Гуардиола: Играем по изключителен начин, но футболът е игра на резултати
08:15, 18.04.2024
Карло Анчелоти: Всички мислеха, че сме мъртви, но Реал Мадрид не умира никога
08:04, 18.04.2024
Реал Мадрид свали Манчестър Сити от европейския трон след драма с дузпи в реванша
00:48, 18.04.2024
Чете се за: 05:27 мин.
Байерн Мюнхен надхитри Арсенал и след четиригодишна пауза отново ще играе на полуфиналите в Шампионска лига
23:55, 17.04.2024
Чете се за: 03:55 мин.
Двубоите Манчестър Сити - Реал Мадрид и Байерн Мюнхен - Арсенал определят последните два полуфиналиста в Шампионската лига
12:06, 17.04.2024
Чете се за: 04:17 мин.
Килиан Мбапе: Винаги съм бил горд да играя за ПСЖ, мечтая да спечеля Шампионската лига с Париж
11:16, 17.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.