Аякс се засили към финала след победа в Лондон

аякс засили финала победа лондон
21:02, 01.05.2019
Чете се за: 01:00 мин.
Шампионска лига

Аякс победи с 1:0 като гост Тотнъм в първи полуфинален мач в Шампионската лига. Единственото попадение в срещата реализира Дони ван де Беек в 15-ата минута.

Любопитен факт, че цели четирима футболисти на англичаните са бивши играчи на Аякс. Тоби Алдервейрелд, Давинсон Санчес, Кристиан Ериксен и Ян Вертонген започнаха като титуляри. Маурисио Почетино не можеше да разчита на двете си звезди в нападение Хари Кейн и Хьон-Мин Сон. Аякс откри резултата с гол на Дони ван де Беек в 15-ата минута.Той получи извеждаш пас през центъра на противниковата защита от Хаким Зиеш. Ван де Беек необезпокояван си нагласи топката и я прати в мрежата на Юго Лорис.

В 24-ата минута френският национален вратар направи отлично спасяване след удар на Ван ден Беек, а в ответната атака Фернандо Йоренте бе изпуснат от защитата, но ударът му с глава мина над напречната греда.

В 38-ата минута Ян Вертонген бе заменен принудително. Белгийският защитник се сблъска сериозно със своя съотборник Тоби Алдервейрелд и стража на Аякс Андре Онана. Вертонген получи мозъчно сътресение, а лекарският екип в продължение на няколко минути не успяваше да спре кръвта, която потече от носа му.

Веднага след подновяването на играта Николас Таляфико отправи хубав удар от дистанция, който премина покрай страничната греда. Тотнъм отговори с удар на Деле Али, който бе спасен от Онана. Последваха плахи опити за изравняване от страна на Деле Али, Кевин Трипиър и Сисоко.

В 79-ата минута Давид Нерес бе оставен непокрит в наказателното поле и отправи удар, който се отби от дясната греда.

До края на срещата Тотнъм опита да промени негативния резултат, но до сериозни положения пред Онана не се стигна.

Реваншът е след една седмица в Амстердам.

23:21, 10.07.2024
Лудогорец стартира кампанията си в Шампионската лига с комфортна победа срещу Динамо Батуми
23:03, 10.07.2024
Чете се за: 02:47 мин.
Антон Недялков преди мача с Батуми: Не би трябвало да има подценяване, трябва да се докажем на голямата сцена и да победим
15:00, 09.07.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Дерменджиев: Рецептата за класиране в групите на Шампионската лига е много проста - да побеждаваме
14:13, 09.07.2024
Чете се за: 02:25 мин.