Байерн с нелека победа в Гърция, Валенсия и Йънг Бойс с равенство

байерн нелека победа гърция валенсия йънг бойс равенство
18:16, 23.10.2018
Чете се за: 01:02 мин.
Шампионска лига

Байерн Мюнхен спечели с 2:0 срещу АЕК в Атина в среща от третия кръг в група "Е" на Шампионската лига по футбол.

С успеха баварците се изкачиха на върха на класирането със 7 точки, а домакините останаха на дъното без актив.

Двата отбора създадоха малко положения преди почивката, въпреки че гостите имаха превес в притежанието на топката.

Германците предрешиха мача с два бързи гола малко преди средата на второто полувреме.

Хави Мартинес откри резултата в 61-ата минута. Испанецът направи добавка с удар от въздуха от 8-9 метра, след като изстрел на Ариен Робен беше блокиран.

Две минути по-късно гостите стигнаха и до второ попадение. Серж Гнабри намери с триков пас Рафиня в ляво в пеналта и бразилецът веднага пусна по тревата към непокрития в малкия пеналт Роберт Левандовски, който отблизо засече на празна врата.

Йънг Бойс и Валенсия вкараха първите си голове в група "Н" при равенството 1:1 в Швейцария.

Испанците имат 2 точки и заемат третото място, а домакините са на последната четвърта позиция с 1 точка.

Фаворитите Манчестър Юнайтед и Ювентус се срещат по-късно днес на "Олд Трафорд".

Валенсия откри резултата с първото си по-добро положение в 26-ата минута. Карлос Солер изведе Миши Батшуай сам срещу Марко Вьолфли в дясно в пеналта, белгиецът преодоля вратаря и врата в опразнената мрежа.

След почивката швейцарците бяха по-добри на терена и заслужено изравниха. В 54-ата минута Дани Парехо повали Джибрил Соу в наказателното поле и Гийом Оаро направи 1:1 от бялата точка.

Малко по-късно Кристиан Фаснахт стреля опасно по диагонала, но Нето спаси, а домакините бяха най-близо до победата в 88-ата минута, когато бразилският страж на гостите успя да отклони в страничната греда удар с глава на Секу Саного след подаване от корнер от ляво.

Още Шампионска лига

Войчех Шчесни се раздели с Ювентус след 7-годишна вярна служба
20:36, 14.08.2024
Лудогорец: Всичко, което не ни убива, ни прави по-силни
18:22, 14.08.2024
Без българи в Шампионската лига през новия сезон (ОБЗОР)
08:29, 14.08.2024
Чете се за: 03:45 мин.
Георги Дерменджиев: Можем да съжаляваме, че изпуснахме плейоф за Шампионска лига
08:18, 14.08.2024
Чете се за: 03:55 мин.