Байерн с нелека победа в Гърция, Валенсия и Йънг Бойс с равенство

байерн нелека победа гърция валенсия йънг бойс равенство
18:16, 23.10.2018
Чете се за: 01:02 мин.
Шампионска лига

Байерн Мюнхен спечели с 2:0 срещу АЕК в Атина в среща от третия кръг в група "Е" на Шампионската лига по футбол.

С успеха баварците се изкачиха на върха на класирането със 7 точки, а домакините останаха на дъното без актив.

Двата отбора създадоха малко положения преди почивката, въпреки че гостите имаха превес в притежанието на топката.

Германците предрешиха мача с два бързи гола малко преди средата на второто полувреме.

Хави Мартинес откри резултата в 61-ата минута. Испанецът направи добавка с удар от въздуха от 8-9 метра, след като изстрел на Ариен Робен беше блокиран.

Две минути по-късно гостите стигнаха и до второ попадение. Серж Гнабри намери с триков пас Рафиня в ляво в пеналта и бразилецът веднага пусна по тревата към непокрития в малкия пеналт Роберт Левандовски, който отблизо засече на празна врата.

Йънг Бойс и Валенсия вкараха първите си голове в група "Н" при равенството 1:1 в Швейцария.

Испанците имат 2 точки и заемат третото място, а домакините са на последната четвърта позиция с 1 точка.

Фаворитите Манчестър Юнайтед и Ювентус се срещат по-късно днес на "Олд Трафорд".

Валенсия откри резултата с първото си по-добро положение в 26-ата минута. Карлос Солер изведе Миши Батшуай сам срещу Марко Вьолфли в дясно в пеналта, белгиецът преодоля вратаря и врата в опразнената мрежа.

След почивката швейцарците бяха по-добри на терена и заслужено изравниха. В 54-ата минута Дани Парехо повали Джибрил Соу в наказателното поле и Гийом Оаро направи 1:1 от бялата точка.

Малко по-късно Кристиан Фаснахт стреля опасно по диагонала, но Нето спаси, а домакините бяха най-близо до победата в 88-ата минута, когато бразилският страж на гостите успя да отклони в страничната греда удар с глава на Секу Саного след подаване от корнер от ляво.

Чете се за: 00:45 мин.
Футболистите на Манчестър Сити не скриха разочарованието си след отпадането от Реал Мадрид в Шампионската лига
15:46, 18.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Микел Артета: Загубата от Байерн Мюнхен ще ни направи по-добри
08:40, 18.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Томас Тухел: Ще направим всичко възможно Байерн да завърши сезона на "Уембли"
08:25, 18.04.2024
Хосеп Гуардиола: Играем по изключителен начин, но футболът е игра на резултати
08:15, 18.04.2024
Карло Анчелоти: Всички мислеха, че сме мъртви, но Реал Мадрид не умира никога
08:04, 18.04.2024
Реал Мадрид свали Манчестър Сити от европейския трон след драма с дузпи в реванша
00:48, 18.04.2024
Чете се за: 05:27 мин.
Байерн Мюнхен надхитри Арсенал и след четиригодишна пауза отново ще играе на полуфиналите в Шампионска лига
23:55, 17.04.2024
Чете се за: 03:55 мин.
Двубоите Манчестър Сити - Реал Мадрид и Байерн Мюнхен - Арсенал определят последните два полуфиналиста в Шампионската лига
12:06, 17.04.2024
Чете се за: 04:17 мин.
Килиан Мбапе: Винаги съм бил горд да играя за ПСЖ, мечтая да спечеля Шампионската лига с Париж
11:16, 17.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.