Байерн се справи с Лацио и в реванша

12:05, 18.03.2021
Чете се за: 00:33 мин.
байерн справи лацио реванша

На своя "Алианц Арена" "баварците" спечелиха с 2:1 и с общ резултат 6:2 продължават защитата на трофея, който спечелиха през сезон 2019/20.

Възпитаниците на Ханзи Флик бяха свършили до голяма степен своята работа още на "Стадио Олимпико" преди три седмици, когато надиграха убедително "римските орли" с 4:1.

И в реванша обаче немския тим бе решил да не оставя нищо на случайността и записа нов успех, този път с 2:1.

Роберт Левандовски откри резултата с гол от дузпа в 33-та минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за задържане на Ведат Мурики срещу Леон Горецка при изпълнение на ъглов удар.

През втората част Левандовски удари и гредата на вратата, пазена от Пепе Рейна преди все пак Ерик Максим Чупо-Мотинг да удвои аванса на "баварците" в 73-та минута.

Момчетата на Симоне Индзаги съумяха да отбележат почетно попадение в десет минути по-късно, като точен беше Марко Пароло, който засече центриране от свободен удар на Андреас Перейра.

Борисов: Това, което знам, е, че "Астра Зенека" е безопасна и очаквам днес да я разрешат