Тенисистките на България до 14 г. се класираха за финала на Световното първенство за девойки до в Простейов (Чехия).
На полуфиналите българките спечелиха срещите си на сингъл срещу Словакия и още преди мача по двойки си осигуриха крайната победа.
В спор за световната титла България ще играе срещу Русия или Чехия.
Това е пета поредна победа за талантливите българки на първенството. Нашите момичета победиха в групата Канада, Швейцария и Мексико, а на четвъртфиналите елиминираха Южна Корея.
Роси Денчева даде преднина на България срещу Словакия с успех 6-1, 6-1 срещу Киара Зъбкова Във втората среща Йоана Константинова победи с 6-1, 1-6, 6-4 Рената Ярмичкова.
На първенството участват 16-те най-добри отбора на планетата.
България е в състав Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", Плевен), Росица Денчева (ТК "Плевен 90", Плевен) и Ивона Савекова (ТК "Локомотив", Пловдив) с капитан Велиан Бакалов.
Джазмин Паолини напусна Ийстбърн още на старта след поражение от Татяна Мария
Джордж Лазаров продължава напред на двойки в Сърбия, Дария Великова стартира с убедителна победа
Пьотр Нестеров донесе първата българска победа в основната схема на Чалънджър турнира в Пловдив
Динко Динев отпадна на старта на тенис турнира от сериите Чалънджър в Пловдив
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?