Български национален отбор по баскетбол за девойки до 18 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
21:47, 03.08.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Националният отбор за девойки изпълни програма минимум и вече е в топ 8 на Европейското първенство за девойки до 18-годишна възраст в София.

В зала „Универсиада“ тимът, воден от Маргарита Маринкова и Кирил Петров, удържа втора победа в груповата фаза и с актив 2-1 зае второ място в групата. Днес тимът ни започна много силно и рано поведе на Естония, а накрая, макар и трудно и с много борба, успя да удържи победата срещу Естония със 70:66.

Българките спечелиха първото полувреме, и макар да загубиха второто, водиха през по-голяма част от времетраенето на мача и заслужиха успеха.

Великолепен мач изиграха най-младите в състава на „Лъвиците“ – 15-годишните Моника Борисова и Деница Манолова. Борисова поведе тима ни с 23 точки. Гардът вкара 5 от 9-те си опита за стрелба за три точки, а направи и 8 асистенции. Деница Манолова пък записа дабъл-дабъл с 12 точки и 15 борби. Силно се включи и Мартина Георгиева, която хвана 9 борби и вкара 7 точки. С 9 борби и 6 точки завърши Маргарита Иванова.

Така България ще срещне в четвъртфиналите много силно представящия се тим на Португалия. Мачът е на 5 август от 18.15 ч. зала „Универсиада“. Португалките нямат загуба до момента и са лидер в група А с 4 успеха.

"Продължаваме промяната" излезе с позиция относно твърденията за доставките на газ
Кога ще има контрол върху незаконните павилиони в София?