София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева бяха оценени с 24.400 точки на пет ленти.
Ансамбълът на България за жени спечели златните медали на финала с пет ленти на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в "Арена София".
София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева изиграха много добре сложната си композиция и бяха оценени с 24.400 точки.

Така възпитаничките на Весела Димитрова приключват надпреварата с една титла, след като в многобоя останаха на четвърто място, а на финала с три обръча и две топки не успяха да се класират, след като снощи допуснаха грешки и получиха девета по сила оценка.
На второ място на пет ленти е Япония с 22.750, а на трето е Полша с 22.250 точки.
Равносметката до тук за България е четири медала - два златни и един сребърен на Стилияна Николова, както и злато на ансамбъла на финала с пет ленти.
Дара Стоянова заема осмо място във временното класиране за многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Румъния
Руският отбор по художествена гимнастика се оттегли от участие в Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
Световната гимнастика въведе по-строги правила за поведението на почетната стълбичка
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра