Българският отбор постигна втора победа на престижната надпревара по баскетбол на колички в София

България е поредставена от отбора на БКХУ Левски.

Снимка:
21:44, 09.09.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Български баскетбол

Втора победа постигна България, представена от БКХУ Левски, на провеждащия се в София престижен турнир по баскетбол на колички, част от проекта BIG (Basketball Inclusive Games). Българският състав се наложи убедително над Румъния с 51:23 и ще играе за петото място в крайното класиране.

Ключова в двубоя бе силната първа четвърт, в която българите се откъснаха с 20:3 и до края продължиха да увеличават преднината си.

Антон Фиков завърши с "дабъл-дабъл" от 25 точки и 19 борби. Георги Ташев се отчете с 12 точки и 7 борби, а силно се включи и Йоанна Михайлова с 6 точки, 11 борби и 5 асистенции.

В последния си мач в турнира българите ще се изправят срещу състава от Хърватия, а двубоят ще се играе на 10 септември (вторник) от 10:00 часа в зала „ЦСКА“.

Още Български баскетбол

Победа и две загуби за българите в първия етап на турнира по баскетбол на колички в София
17:17, 09.09.2024
Министър Глушков откри международен турнир по баскетбол на колички в София
10:46, 09.09.2024
Чете се за: 03:17 мин.
Баскетболната националка Борислава Христова записа първи минути с новия си тим Жирона
16:26, 08.09.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Монтана 2003 - Рилски спортист е дербито на първия кръг в баскетболния елит при жените
16:28, 07.09.2024
Чете се за: 00:45 мин.