Балкан нанесе първа домакинска загуба на Рилски спортист за сезона и изравни финалната серия в НБЛ

балкан нанесе първа домакинска загуба рилски спортист сезона изравни финалната серия нбл
Снимка: БФ Баскетбол
21:15, 04.06.2022
Чете се за: 01:00 мин.

Отборът на Балкан (Ботевград) изравни финалната серия в Националната баскетболна лига, след като нанесе първа домакинска загуба на Рилски спортист (Самоков) за сезона с 86:82.

Така серията вече е 1-1, а серията се мести в Ботевград за мачове във вторник и четвъртък. Победата бе първа и за Небойша Видич в Самоков изобщо в кариерата му.

Гостите водеха през по-голямата част от мача, но ключова се оказа силната трета четвърт, в която натрупаха аванс и не го изпуснаха до последно.

По 16 точки за победителите вкараха Димитър Димитров, Крисчън Джоунс и Станимир Маринов.

За домакините Брандън Браун реализира 17 точки. 16 вкра Алекс Симеонов, а12 – Ей Джей Хес, а 10 плюс 11 борби – Трей Портър.

Сериозен интерес към Деня на отворени врати в БНБ
Волейболните националки отстъпиха на Турция в заключителния си мач от първия кръг на Лигата на нациите