Барса победи костеливите чехи от Славия, Интер с важен успех

барса победи костеливите чехи славия интер важен успех
18:16, 24.10.2019
Шампионска лига

Барселона стигна до трудна, но важна победа- 2:1 при гостуването на ентусиазирания отбор на Славия Прага, и със 7 точки оглави класирането в група F.

В другата среща Интер (Милано) се наложи с 2:0 над Борусия (Дортмунд) и регистрира първи успех и вече има 4 точки. Със същият актив е и Борусия, а Славия остава с 1.

Срещата в Прага започна по най-добрия начин за каталунците, които излязоха напред в резултата още в 3-ата минута с гола на Лионел Меси. За аржентинската суперзвезда това е първо попадение в Лигата през кампанията.

Той напредна сам, направи двойно с Артур и след това прониза вратаря Онджей Коларж.
След това обаче чехите вдигнаха оборотите и създадоха истински проблеми за вратаря Тер Щеген, който трябваше да се намесва при опасните удари на Лукаш Масопуст и Петер Шевчик.

Но натискът им продължи след почивката и те стигнаха до равенство 1:1 в 50-ата минута с гол на Ян Боржил, който завърши чудесна атака на Масопуст. Но радостта на домакините трая кратко и те сбъркаха много лошо в наказателното поле в 57-ата минута, когато нигерийският им атакуващ полузащитник Питър Орладеджи Оляника си вкара автогол.

В следващите минути Меси и Суарес пропуснаха шансове за трети гол, а минималният пасив провокира домакините да опитат да се доберат до точката, но не стана.
В другата среща Интер (Милано) и Борусия (Дортмунд) вече са с по 4 точки, след като Нерадзурите спечелиха с 2:0.

Срещата ще остане в историята на клуба с дебюта на Себастиано Еспозито, който се появи на терена в 62-ата минута на мястото на Ромелу Лукаку. Еспозито е роден на 2-и юли 2002-а година, играе като нападател и става най-младият играч на тима в Шампионската лига (или КЕШ) от Джузепе Бергоми насам.

Лаутаро Мартинес откри за домакините в 22-ата минута, след като отбеляза след подаване на Стиън де Фрай. Джейдън Санчо можеше да вкара за гостите в края на първото полувреме, но Ханданович спаси вратата на Интер.

В 82-ата минута Лаутаро Мартинес пропусна дузпа, като заслугата е на вратаря Роман Бюрки, който майсторски спаси. Минута преди края обаче той нямаше този късмет, когато Антонио Кандрева вкара за 2:0 след подаване на Марсело Брозович.

Още Шампионска лига

Албански съдия ще ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск в Шампионската лига
23:21, 10.07.2024
Лудогорец стартира кампанията си в Шампионската лига с комфортна победа срещу Динамо Батуми
23:03, 10.07.2024
Чете се за: 02:47 мин.