барса справи интер без меси ливърпул смачка звезда
18:16, 25.10.2018
Чете се за: 02:32 мин.
Шампионска лига

Испанският шампион Барселона постигна трета поредна победа в група "В" на Шампионската лига по футбол.

Каталунците спечелиха с 2:0 срещу гостуващия Интер (Италия) в мач от третия кръг на груповата фаза на най-силния европейски клубен турнир.

Домакините играха без голямата си звезда Лионел Меси, но нямаха никакви проблеми в двубоя. Аржентинецът изгледа мача от трибуните, тъй като се възстановява от контузия на ръката.

Полузащитникът Рафиня откри резултата в 32-ата минута, след като засече в движение центриране на Луис Суарес в наказателното поле.

Защитникът Жорди Алба отбеляза второто попадение в 83-ата минута след асистенция на Иван Ракитич.

Барселона е на върха в класирането с 9 точки, а Интер е втори с 6. Победа на испанския тим в следващия мач на "Сан Сиро" след две седмици ще им гарантира място на осминафиналите в турнира.

В група "А" Борусия Дортмунд (Германия) продължава победния си ход, след като разгроми гостуващия Атлетико (Мадрид) с 4:0 и постигна трети пореден успех.

Германците, които нямат победа до момента във всички турнири от началото на сезона, играха без контузения Пако Алкасер.

Белгийският полузащитник Аксел Витсел откри головата сметка за домакините в 38-ата минута.

Португалецът Рафаел Герейро влезе като резерва и отбеляза два гола в 73-ата и 89-ата минута.

18-годишният Джейдън Санчо също беше точен за домакините в 83-ата, само четири минути, след като се появи на терена.

Мароканецът Ашраф Хакими също беше в основната на успеха, след като асистира за първите три гола в мача.

Испанците не застрашиха сериозно тима на Борусия през първото полувреме. През вторите 45 минути Саул Нигес уцели греда и имаше още три възможности да вкара гол, но не успя да се възползва.

В 78-ата минута гредата отново спря удар на гостите, които регистрираха първо поражение за сезона в Шампионската лига.

Борусия е начело в класирането с 9 точки, а Атлетико заема втората позиция с 6 точки.
В група "С" Ливърпул (Англия) разгроми Цървена звезда (Сърбия) с 4:0, а Пари Сен Жермен (Франция) и Наполи (Италия) завършиха 2:2.

Египетският нападател Мохамед Салах вкара два гола за успеха на "Анфийлд" и вече има 50 попадения за английския тим в 65 мача.

Ливърпул поведе с гол на Роберто Фирмино в 20-ата минута, който се разписа с удар от точката за изпълнение на дузпа.

Секунди преди почивката Салах покачи на 2:0 след асистенция на Джердан Шакири.

Египетският национал реализира и третото попадение от дузпа в 51-ата минута, след като Филип Стойкович блокира Садио Мане в наказателното поле.

Малко по-късно Мане пропусна дузпа, след като топката срещна гредата. Сенегелският национал се реваншира за пропуска и оформи крайното 4:0 десет минути преди последния съдийски сигнал.

Ливърпул води в класирането с 6 точки, с една пред Наполи и с две пред ПСЖ.

Френският шампион Пари Сен Жермен и италианският Наполи завършиха 2:2 в другата среща от групата.

Домакините стигнаха драматично до равенството с гол на Анхел Ди Мария в добавеното време.

Италианците на два пъти повеждаха в резултата, но ПСЖ се добра до точката в последните секунди. Лоренцо Инсиние даде аванс на Наполи в 29-ата минута, а с автогол на Марио Руй домакините изравниха в 61-ата.

Дрис Мертенс отново изведе гостите напред в 77-ата минута, но в третата минута на добавеното време с красив удар извън границата на наказателното поле Анхел Ди Мария донесе точката на домакините.

В група "Д" Галатасарай (Турция) и Шалке 04 (Германия) не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0.

Домакините владееха повече топката, но гостите създадоха повече опасни положения пред вратата на турския тим. Вратарят Фернандо Муслера обаче направи няколко невероятни спасявания.

Гол на Бреел Емболо за германците беше отменен заради засада.

В другата среща от групата Порто (Португалия) спечели като гост на Локомотив (Москва) в руската столица с 3:1.

За победителите се разписаха Муса Марега от дузпа в 26-ата, Ектор Ерера в 35-ата и Хесус Корона в 47-ата минута.

За домакините точен беше Антон Миранчук в 38-ата минута.

В 10-ата минута вратарят на Порто Икер Касияс спаси дузпа на португалския полузащитник Мануел Фернандеш.

Локомотив доигра мача с човек по-малко на терена, след като в 76-ата минута Соломон Кверквелия получи червен картон.

Порто е лидер в класирането със 7 точки, пред Шалке 04 с 5, Галатасарай с 4, а Локомотив Москва допусна трета поредна загуба в турнира и няма спечелена точка до момента.

Още Шампионска лига

Албански съдия ще ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск в Шампионската лига
23:21, 10.07.2024
Лудогорец стартира кампанията си в Шампионската лига с комфортна победа срещу Динамо Батуми
23:03, 10.07.2024
Чете се за: 02:47 мин.