Барселона едва се измъкна от Елче

Барселона
21:50, 18.12.2021

Барселона победи Елче с 3:2 в двубой 18-ия кръг на Ла Лига, който се игра на „Ноу Камп“.

Отборът на Шави постигна първата си победа в последните четири мача. Преди това каталунците претърпяха поражения от Бетис (0:1) и Байерн (0:3), както и равенство с Осасуна (2:2).

Успехът на Барселона обаче не дойде много лесно. Тимът поведе с два гола – на дебютиращия като титуляр Феран Жутгла и на Гави през първото полувреме.

В 62-ата и 63-ата минута обаче Барселона допусна две попадения след удари на халфа Тете Моренте и нападателя Пере Мия.

В крайна сметка домакините стигнаха до трите точки, след като резервата Нико Гонсалес реализира последния гол в мача за крайното 3:2. Гави успя да се измъкне от защитата на гостите, пусна към Гонсалес, който с премерен удар вкара за 3:2.

Барселона заема 7-ото място във временното класиране с 27 точки, докато Елче в на 16-о с 15 пункта. Реал Мадрид е лидер с 42 точки.