Барселона победи ПСВ Айндховен след хеттрик на Лионел Меси

барселона победи псв айндховен хеттрик лионел меси
18:16, 18.09.2018
Чете се за: 01:07 мин.
Шампионска лига

Барселона започна с категорична победа участието си в груповата фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига. Каталунците победиха с категоричното 4:0 у дома състава на ПСВ Айндховен в среща от група "В", а с хеттрик се отличи Лионел Меси.

Аржентинският национал откри резултата на стадион "Камп Ноу" в 32-ата минута след прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

Четвърт час преди края Усман Дембеле вкара втория гол във вратата на холандците след добра индивидуална проява.

Меси реализира за 3:0 след асистенция на хърватина Иван Ракитич в 77-ата минута. По-малко от 120 секунди след това защитникът Самюел Юмтити получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки "синьо-червените" с човек по-малко на терена след извършване на грубо нарушение.

В 87-ата минута Лионел Меси оформи хеттрика си след подаване на Луис Суарес.

Тимът на Барса няма нито едно поражение в 27 поредни мача от Шампионската лига пред собствена публика, като е спечелил 25 от тях.
ПСВ, който се завърна в най-силния клубен турнир в света след едFotoногодишно отсъствие, няма пълен успех в евротурнирите в седем последователни двубоя.

В другата среща от тази група Интер Милано постигна драматичен късен обрат от 0:1 до 2:1 като домакин срещу Тотнъм.

Преди почивката Хари Кейн се отличи със сериозен пропуск пред вратата на италианците.
Кристиан Ериксен даде аванс в полза на англичаните в 53-ата минута след прехвърлящ удар при добавка, след като вратарят Самир Ханданович спаси отби първия шут на датчанина.

Мауро Икарди изравни в 86-ата минута с шут от въздуха, възползвайки се от подаване на Квадво Асамоа.

В третата минута на добавеното време Матиас Весино осигури успеха за Интер след пас с глава на Стефан де Фрай.

Това беше първи мач за гранда от Милано в Лигата от 2012 година насам.

Поражението е трето поредно за лондончани във всички турнири.

Още Шампионска лига

ПСЖ може да бъде изключен от Шампионската лига заради неплатените дългове към Мбапе
15:03, 20.08.2024
Войчех Шчесни се раздели с Ювентус след 7-годишна вярна служба
20:36, 14.08.2024
Лудогорец: Всичко, което не ни убива, ни прави по-силни
18:22, 14.08.2024
Без българи в Шампионската лига през новия сезон (ОБЗОР)
08:29, 14.08.2024
Чете се за: 03:45 мин.
Георги Дерменджиев: Можем да съжаляваме, че изпуснахме плейоф за Шампионска лига
08:18, 14.08.2024
Чете се за: 03:55 мин.