Барселона с минимална победа, Юве и Аякс оставиха всичко за реванша

18:36, 11.04.2019
Чете се за: 01:41 мин.
Шампионска лига
барселона минимална победа юве аякс оставиха всичко реванша

Барселона си тръгна с практична победа 1:0 от Олд Трафорд, а Аякс не се предаде пред Ювентус и завърши 1:1 в четвъртфинали в Шампионската лига.
В Манчестър домакините нямаха много аргументи и дори натискът им в края на създаде кой знае какви проблеми за вратата на Барселона. Люк Шоу си отбеляза автогол в 12-ата минута и така осигури историческа първа победа за каталонците на този стадион.
Домакините започнаха по-активно и имаха две добри атаки преди гола, за който се наложи използването на ВАР за потвърждение, тъй като страничният съдия маркира засада. Суарес беше в засада в един момент, но след това ситуацията се промени- Меси проби от ляво и центрира към уругваеца, който насочи с глава в посока мрежата. Тя се отклони леко от Люк Шоу и влезе. Страничният рефер беше вдигнал засада, но след консултация с ВАР съдията Джанлука Роки правилно зачете попадението и то беше записано като автогол.
Срещата се изостри в средата на второто полувреме, Крис Смолинг в една ситуация буквално прегази Лео Меси, който трябваше да получи лекарска помощ. След него Скот Мактоминей падна в наказателното поле и искаше дузпа, която не получи. Но следващата по-сериозна опасност беше за Барселона, след като Луис Суарес и Коутиньо комбинираха, бразилецът изстреля мощно, но Де Хеа с крак спаси. До края на частта Суарес получи пас от Коутиньо, но ударът му не беше точен.
През второто полувреме Червените дяволи вдигнаха оборотите и в първите 15-20 минути на второто полувреме ситуациите бяха пред наказателното поле на каталонците. Но гостите не се бяха примирили и в 65-ата минута отново Суарес беше в позиция, от която стреля неточно. До края играчите на Оле Гунар Солскяр опитаха финален щурм, който не им донесе резултат.
На Амстердам Арена Аякс и Ювентус създадоха далеч по-вълнуващ спектакъл, като младият холандски отбор показа, че може да се противопостави равностойно на големите грандове.
Кристиано Роналдо откри резултата за Юве с глава в последната минута на първото полувреме, а в първата на второто Давид Нерес оформи крайното 1:1.
Мачът започна двуостро с атаки и в двете посоки. Постепенно играта се пренесе в половината на Аякс, но защитата на Аякс водена от Матайс де Лихт се справяше. Най-опасното за Андре Онана на вратата на Аякс дойде от Роналдо, който в 37-ата минута свали топката за Матюиди, а в 45-ата откри и резултата. Той сам подхвана атаката, топката стигна до Жоао Кансело, който му центрира и португалската звезда с глава беше точен.
В първата атака за втората част Кансело сбърка и позволи на Давид Нерес да изравни за 1:1. Това окрили домакините и положенията пред Шчесни бяха доста. За да прекъсне това наставникът на Юве Макс Алегри пусна в игра Марио Манджукич на мястото на Дъглас Коща, а и домакините се поумориха.
Последните две възможности бяха по една за двата отбора. Грешка в защитата на домакините можеше да бъде наказана от Кансело, а Душан Тадич изпусна последния шанс за Аякс.

Чете се за: 00:45 мин.
Футболистите на Манчестър Сити не скриха разочарованието си след отпадането от Реал Мадрид в Шампионската лига
15:46, 18.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Микел Артета: Загубата от Байерн Мюнхен ще ни направи по-добри
08:40, 18.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Томас Тухел: Ще направим всичко възможно Байерн да завърши сезона на "Уембли"
08:25, 18.04.2024
Хосеп Гуардиола: Играем по изключителен начин, но футболът е игра на резултати
08:15, 18.04.2024
Карло Анчелоти: Всички мислеха, че сме мъртви, но Реал Мадрид не умира никога
08:04, 18.04.2024
Реал Мадрид свали Манчестър Сити от европейския трон след драма с дузпи в реванша
00:48, 18.04.2024
Чете се за: 05:27 мин.
Байерн Мюнхен надхитри Арсенал и след четиригодишна пауза отново ще играе на полуфиналите в Шампионска лига
23:55, 17.04.2024
Чете се за: 03:55 мин.
Двубоите Манчестър Сити - Реал Мадрид и Байерн Мюнхен - Арсенал определят последните два полуфиналиста в Шампионската лига
12:06, 17.04.2024
Чете се за: 04:17 мин.
Килиан Мбапе: Винаги съм бил горд да играя за ПСЖ, мечтая да спечеля Шампионската лига с Париж
11:16, 17.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Футболистите на ПСЖ бяха посрещнати тази нощ от своите фенове на летище "Шарл дьо Гол" след класирането им на полуфинал в Шампионската лига
10:39, 17.04.2024
Чете се за: 02:17 мин.