Баскетболните Балкан и Рилски спортист научиха жребия си за Купата на ФИБА Европа

баскетболните балкан рилски спортист научиха жребия купата фиба европа
14:12, 14.07.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на Балкан Ботевград се падна в група "D" на турнира ФИБА Къп. Българският шампион вече знае имената на два от противниците си в евротурнира - Опава (Чехия) и Левице (Словакия).

Четвъртият тим ще бъде загубилият полуфинала в квалификациите за Шампионската лига между Керавнос и Голдън Ийгълс/Бенфика.

Общо 32 отбора ще участват в редовния сезон на ФИБА Къп, включително тези, които получиха директно място в редовния сезон и останалите, които ще тръгнат от квалификациите. В това число са и отборите, които участват в квалификации за Шампионската лига, но са заявили желание при неуспех там да се включат във второто по сила състезание.

Финалистът в НБЛ за сезон 2021/2022 Рилски спортист изтегли тежък жребий в квалификациите на ФИБА Къп. Самоковци ще стартират европейското си участие от квалификациите и ще играят срещу победителя от двойката Арис (Гърция) - Улвс (Литва) в полуфиналната фаза на пресявките в турнира.

При успех срещу първия съперник, на финала в този квалификационен турнир "С", тимът на Рилски спортист ще срещне победителя от двойката Катая Баскет (Финландия) - Апоел Хайфа (Израел).

При нова победа българският отбор ще влезе в група "В" на редовния сезон заедно с Газиантеп (Турция), Бакен Беърс (Дания) и Суонс Гмунден (Австрия).

Сдружението "ПФК Ботев" настоява за преработка на проекта за "Колежа" за покриване на категория 4 от УЕФА
Чете се за: 02:02 мин.
Олимпийският шампион на 400 м свободен стил Ахмед Хафнауи няма да плува на Игрите в Париж
10:06, 08.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Доминик Тийм спира с тениса пред родна публика във Виена
09:59, 08.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Бостън Селтикс и Оклахома Сити Тъндър взеха преднина в своите сблъсъци от втория кръг на плейофите в НБА
09:35, 08.05.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Марко Ройс, Матс Хумелс и пътят от Лондон... до Лондон
09:06, 08.05.2024
Чете се за: 04:30 мин.
Панатинайкос срази Макаби у дома и 12 години по-късно отново ще играе във Финалната четворка на Евролигата
08:42, 08.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Луис Енрике: Футболът понякога не е справедлив
08:27, 08.05.2024
Чете се за: 02:47 мин.