Утре българките ще спорят с втория отбор на Румъния.
Националният ни отбор по баскетбол за момичета до 16 години започна с поражение участието си в международните младежки турнири по баскетбол 5х5 в Румъния. Съставът на Лилия Георгиева загуби от първия тим на Румъния с 60:75 в откриващия мач.
Румънският тим успя да вземе предимство още през първото полувреме, спечелено с 39:31. При подновяването на играта българките допуснаха още по-сериозно изоставане и това бе всичко.
Катрин Бозова бе най-резултатна за нашия отбор с 11 точки и 5 асистенции.
Болгарка Гйоргу отговори за румънките с 18 точки и 15 борби.
Утре българките ще спорят с втория отбор на северната ни съседка от 14:45 ч.
Кадетите ни водени от Милен Дудев и Йордан Иванов излизат срещу Румъния днес в 18:45.

БФ Баскетбол участва в турнира с националните отбори до 16 години, които се готвят за европейските първенства за подрастващи през лятото.
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
След мощните трусове във Венецуела: Десетки жертви и стотици ранени, обявено е извънредно положение