16:45, 07.03.2019
Чете се за: 01:36 мин.
Шампионска лига
бебетата оле направиха невъзможното париж

Манчестър Юнайтед уби мечтите на Пари Сен Жермен за трофей в Шампионската лига. "Червените дяволи" спечелиха с 3:1 реванша на "Парк де Пренс" и след 3:3 в общия резултат се класират на 1/4-финала заради повече отбелязани голове на чужд терен. Макар и без десет основни играчи, отборът воден от Оле Гунар Солскяер пренаписа историята и станаха първият отбор, който успява да продължи напред в този турнир след загуба с два или повече гола у дома в първия мач.

Ромелу Лукаку показа отлична ефективност и наказа две груби грешки на домакините във 2-ата и 30-ата минута, а Маркъс Рашфорд вкара решаващият трети гол от дузпа в четвъртата минута от добавеното време. Тя бе отсъдена след намесата на ВАР за игра с ръка на Кимпембе.

За домакините Хуан Бернат вкара на празна врата в 12-ата минута, след като получи отлична асистенция от Килиан Мбапе.

Манчестър Юнайтед откри резултата още във 2-ата минута. Тило Кеерер върна неразчетено назад, Лукаку открадна топката, финтира Джанлуиджи Буфон и от малък ъгъл намери целта.

В 12-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Мбапе нахлу на скорост в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията към Хуан Бернат, който бе оставен сам и намери празната мрежа.

ПСЖ продължи своя натиск и удари на Бернат и Анхел ди Мария минаха близо до целта. В 30-ата минута обаче нов подарък на домакините позволи на Юнайтед отново да излезе напред в резултата. Рашфорд стреля от дистанция,

Буфон не се намеси добре, а добавката на Лукаку спря във вратата за 2:1.

В 36-ата минута гостите имаха пореден проблем с контузен играч и Ерик Байи бе заменен от Диого Далот. Португалецът се оказа един от най-важните жокери за Манчестър Юнайтед. В края на полувремето след негов зрелищен финт последва удар, като след рикошет топката се озова в ръцете на Буфон.

След подновяването на играта ПСЖ вдигна оборотите. В 55-ата минута Анхел ди Мария отбеляза гол за ПСЖ, но той не бе зачетен заради засада.

В 82-ата минута Тома Мюние опита удар от малък ъгъл, но Де Хеа успя да спаси. Минута след това Мбапе бе изведен сам срещу вратаря, финтира го, но се спъна и не успя да отправи завършващ удар. Там притича Бернат, който отправи удар, но той срещна гредата.

В 92-ата минута удар на Диого Далот рикошира в ръката на Кимпембе. Съдията Дамир Скомина реши да се допита до ВАР и прецени, че има дузпа, а Маркъс Рашфорд реализира от наказателния удар.

В последните минути французите се хвърлиха в предни позиции, но създадоха нищо интересно пред Де Хеа.
Така Манчестър Юнайтед се класира на 1/4-финал за пръв път от 2014 година насам. Пари Сен Жермен отпадна на 1/8-финал за трета поредна година.

Чете се за: 00:45 мин.
Футболистите на Манчестър Сити не скриха разочарованието си след отпадането от Реал Мадрид в Шампионската лига
15:46, 18.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Микел Артета: Загубата от Байерн Мюнхен ще ни направи по-добри
08:40, 18.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Томас Тухел: Ще направим всичко възможно Байерн да завърши сезона на "Уембли"
08:25, 18.04.2024
Хосеп Гуардиола: Играем по изключителен начин, но футболът е игра на резултати
08:15, 18.04.2024
Карло Анчелоти: Всички мислеха, че сме мъртви, но Реал Мадрид не умира никога
08:04, 18.04.2024
Реал Мадрид свали Манчестър Сити от европейския трон след драма с дузпи в реванша
00:48, 18.04.2024
Чете се за: 05:27 мин.
Байерн Мюнхен надхитри Арсенал и след четиригодишна пауза отново ще играе на полуфиналите в Шампионска лига
23:55, 17.04.2024
Чете се за: 03:55 мин.
Двубоите Манчестър Сити - Реал Мадрид и Байерн Мюнхен - Арсенал определят последните два полуфиналиста в Шампионската лига
12:06, 17.04.2024
Чете се за: 04:17 мин.
Килиан Мбапе: Винаги съм бил горд да играя за ПСЖ, мечтая да спечеля Шампионската лига с Париж
11:16, 17.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.