Българската националка загатна за своите реализаторски възможности с екипа на испанките

от Веселин Михайлов
16:36, 15.09.2024
борислава христова всички жирона
Снимка: Gus Carrasco

Борислава Христова и Жирона не успяха да се поздравят с първи трофей преди старта на сезона. Българката и нейните съотборнички отстъпиха пред Валенсия с 56:70 във финала за Ciutat de Tarragona Basketball Trophey, който се изигра в Тарагона.

Така момичетата на Роберто Иниегес имат една победа и две загуби в хода на своята подготовка. За отбор от Жирона контролите продължават още в края на другата седмица. Христова и компания ще играят на полуфиналите за Каталунската лига на 20 септември, а техен съперник ще бъде Ховентут.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spar Girona (@unigirona)

Тимът от Жирона допусна изоставане още в края на първата част, когато „оранжевите“ дръпнаха с 5 точки. Символичните гости показаха още по-добро лице във втория период, когато авансът им придоби двуцифрени изражения и на голямата почивка оформиха 38:25 в своя полза. При подновяването на играта символичните домакини така и не намериха начин да се доближат по-опасно до своите съперници, които до края удържаха победата.

Христова намери място в стартовата петица и изигра най-силния си мач след своя трансфер в редиците на испанките. Крилото се нареди сред най-добрите реализатори, но дори това предотврати грешната стъпка на Жирона. Българската националка остави на сметката си 16 точки.

От нейните съотборнички Клара Лундквист също завърши с 16 точки.