Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира свалянето на охраната му пред актива на пaртията в Пазарджик и Пловдив. По думите му, охраната е бил вследствие на дейността му още като главен секретар на МВР, когато били ударени най-големите трафиканти на кокаин в Европа.
Бойко Борисов, председател на ПГ на ГЕРБ - СДС: „Искам само да им задам един риторичен въпрос. Всичко това с отпаднала необходимост ли е!? Тези, които занесохте празни листове. Искам да ви питам, когато с президента Обама, единствени в света, посочихме Хизбула, която в момента воюва с Израел и САЩ, за терористична организация, вследствие на което им блокираха сметките в света, това отпаднала необходимост ли е!? Дали са забравили сега, по време на войната!?
Никола Минчев: Този бюджет не показва реформи, а увеличава разходите за администрацията
Борислав Гуцанов, БСП: Това е преходен бюджет, но 131 гласа в парламента не бива да се пропиляват
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)