Челси и Арсенал спечелиха контролите си в САЩ с по 5:0

Иан Матисен Челси
10:22, 20.07.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Английският футболен гранд Челси спечели изразителна победа с 5:0 срещу Рексъм в неофициалния дебют на новия мениджър на "сините" Маурисио Почетино. Двата тима се срещнаха в Чапъл, Северна Каролина, на старта на американското си турне.

Нидерландският младежки национал Иан Матисен заби два гола за Челси през първото полувреме, а в последните десетина минути на мача точни за "сините" бяха Конър Галахър, Кристофър Нкунку и Бен Чилуел.

Двубоят бе изгледан от 50 596 души на "Кенан Мемориал Стейдиъм".

Почетино започна с експериментален състав, от който отсъстваха футболисти като Енцо Фернандес, Михайло Мудрик и Нони Мадуеке. Мало Густо, Андрей Сантош, Диего Морейра и Николас Джаксън пък записаха дебюти за състава на Почетино, който започна кариерата си в Челси с формация 4-3-3.

"Доволен съм от поведението на момчетата. Сега е времето да го правят, тъй като тепърва трябва свикват със стила ни на игра и да навлизат в кондиция. Доволен съм от представянето им днес", заяви Почетино, цитиран от ESPN.

Арсенал победи отбора на звездите на Американската футболна лига МЛС с 5:0 в приятелски мач. Срещата се проведе на стадион "Ауди Фийлд" във Вашингтон.

В 5-ата минута нападателят Габриел Жезус откри резултата. В средата на първото полувреме Леандро Тросар отбеляза втори гол, а веднага след почивката халфът Жоржиньо реализира дузпа.

В края на срещата голове отбелязаха Мартинели и Кай Хаверц.

Арсенал ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед в следващия си приятелски мач. Срещата ще се състои на 23 юли.